Вейгела "Nana variegata" росте на невисоких — до 1,2 метра заввишки — кущах. У час цвітіння можна побачити безліч гарних дзвоноподібних квіток поміж чарівливого двоколірного листя. Цей чудовий чагарник укривається цвітом у період, коли закінчується квіт рододендронів і азалії. Листки мають форму як еліптичну, так і обернено-яйцеподібну, а в забарвленні поєднують два кольори: зелений і жовтий. Квітки прикрашають чагарник з квітня по травень. Вони з'являються окремо або в групах, уздовж гілок. Повторне цвітіння часто відбувається влітку на пагонах поточного року.
Після виростання нерозгалужених пагонів небагато, тож для надання кущеві компактнішої форми варто його злегка сформувати. Рослини цього сорту мають гарний вигляд як в одиночних, так і в групових посадках. Вони добре поєднуються з іншими декоративними кущами, особливо з барбарисами, спіреєю японською, кизилом білим. Можуть використовуватися для живоплоту.
Протягом усього періоду зростання вейгели треба підтримувати пухкість ґрунту. Відповідно, після здійснення кожного поливання проводиться розпушування ґрунту приблизно на 5–8 см. Для полегшення цієї справи місце навколо рослини можна замульчувати за допомогою тирси або торфу, товщина такого шару повинна становити до 10 см. Після малосніжної зими треба забезпечити достатнє поливання рослини навесні. Справа в тому, що пагони сильно обмерзають, а поливання дає змогу трохи пом'якшити негативний ефект. Слід застосувати близько 10 літрів води на кущ. Аналогічні заходи мають сенс і за спеки.
На початку весни, коли ще присутній сніг, можна вносити мінеральні добрива, зокрема сечовину, суперфосфат і калійну сіль (співвідношення 20, 10, 10 г на 1 квадратний метр ). Уже коли з'являються квіткові бруньки, можна здійснювати підгодівлю вдруге — за допомогою подвійного суперфосфату і сірчанокислого калію. Відразу ж після підгодівлі проводиться рясне поливання.
Щороку навесні треба здійснювати видалення пошкоджених морозами пагонів. Також можна видаляти старі пагони, але такі дії здійснюються раз на 3 роки. Період, коли закінчується цвітіння, є найоптимальнішим. Якщо треба зробити так, щоб рослина добре кущувалася, слід укорочувати молоді пагони приблизно наполовину.
Висота зрілого чагарнику може виявитися цілком достатньою для створення живоплоту, тим паче, що яскраві квітки позитивно сприйматимуться на загальному ландшафті. Однак треба пам'ятати, що відстань між чагарниками має бути фіксованою, інакше не можна виключати в'янення рослин.
Квітуча вейгела привабливий вигляд має і на узліссях. Практика показує, що з іншими низькорослими рослинами вейгела ідеально поєднується. Але поруч із високими деревами оформлення території позитивно позначиться на густоті посадки. Рослини непогано доповнюватимуть ділянку, бо спрямовані вгору дерева залишають чистим спід.
Одиночна посадка вейгели є чудовим рішенням, якщо територія маленька або вже просто заповнена іншими рослинами. Пишний чагарник не матиме самотнього вигляду.
Характеристики | ||
Кількість гілок | 1-2 гілки | |
Висота (см.) | 30-60 |